Starší přípravka má za sebou vydařenou jarní sezónu. Týmy U10 a U11 pokračovaly ve svém fotbalovém rozvoji, sbíraly cenné zkušenosti a během turnajů potvrdily svůj herní progres.
Starší přípravka má za sebou vydařenou jarní sezónu. Týmy U10 a U11 pokračovaly ve svém fotbalovém rozvoji, sbíraly cenné zkušenosti a během turnajů potvrdily svůj herní progres.
Kategorie U8 a U9 má za sebou další úspěšnou sezonu v krajském přeboru přípravek. Dvě družstva složená z 29 mladých fotbalistů během celého roku sbírala cenné zkušenosti, fotbalové dovednosti i radost ze hry. Vedle řady povedených výsledků těší trenéry především nadšení dětí, jejich chuť se zlepšovat a viditelný posun, kterého během sezony dosáhly.
Nejmladší hráči kategorie U7 mají za sebou povedené fotbalové jaro. Během šesti turnajů i finálového turnaje v Žamberku sbírali cenné zkušenosti, rozvíjeli své pohybové dovednosti a především si užívali radost ze hry. Právě nadšení, úsměvy a chuť sportovat jsou tím největším vítězstvím celé sezony.
Sezóna je za námi, a tak jsme se ohlédli společně s Tomášem Musilem z kategorie U14 za uplynulým ročníkem. Tom prozradil, na které zápasy bude nejraději vzpomínat, jak zvládá skloubit fotbal se školou, co plánuje během letní pauzy a jaké má cíle do další sezóny.
Poslední kolo 3. ligy dorostu nabídlo v Čáslavi vše, co fotbal přináší – nepříznivý vývoj, emoce, bojovnost i radost na konci. Starší dorost FK Orlicko dokázal otočit skóre a zvítězil 3:1. Pro některé hráče to bylo loučení s mládežnickým fotbalem, pro trenéra Ondru Hlaváčka pak poslední utkání na lavičce po dvaadvaceti letech trenérské práce. Poslední mistrovské utkání sezony odehráli naši starší dorostenci v Čáslavi. Přestože po prvním poločase museli dotahovat jednobrankové manko, dokázali nepříznivý vývoj otočit a díky trefám Kuby Husičky a Kalouse zvítězili 3:1. Výhra znamenala nejen povedenou tečku za sezonou 2025/26, ale také konečné 12. místo v tabulce. Stejné umístění jako před rokem, ovšem s bodovým ziskem 34 bodů, tedy o čtyři více než v minulém ročníku.
U17 zakončila sezonu venkovním utkáním v Čáslavi. Domácí byli v koncovce produktivnější a připsali si vítězství, přesto naši hráči předvedli bojovný výkon až do závěrečného hvizdu.
Sezona 2025/26 míří do svého finále. Poslední mistrovská utkání čekají oba dorostenecké týmy v Čáslavi a také žákovská béčka v okresních soutěžích. Pro některé hráče půjde o rozloučení s mládežnickým fotbalem, pro jiné o poslední společné chvíle v současných týmech. Poslední víkend sezony tak nebude jen o bodech, ale především o emocích.
Desítky let zasvětil fotbalu jako hráč, trenér i funkcionář. Stál u zrodu sportovních fotbalových tříd v České Třebové, vychoval řadu mladých hráčů, působil v komisích mládeže na krajské i republikové úrovni a za svou dlouholetou práci byl uveden do Síně slávy Pardubického KFS. V rozhovoru vzpomíná na své začátky, největší úspěchy i na to, co ho stále motivuje pokračovat u fotbalu.
Starší dorost FK Orlicko udělal výrazný krok k záchraně třetiligové příslušnosti. V domácím prostředí v Libchavách porazil MFK Chrudim 4:0 a před posledním kolem sezony má velmi blízko k tomu, aby si zajistil účast ve 3. lize dorostu i pro příští ročník.
Poslední mistrovské utkání sezóny zavedlo U14 do Prahy. Na náročném terénu byli hráči Orlicka aktivnějším týmem, své šance však nedokázali využít podle představ a odvezli si remízu.