Související zápas

FK Orlicko
FK ČáslavOrlicko
1:3(1:1)
so 13. 6. 2026 10:00 @ Vodranty / tráva, 3. česká liga dorostu U 19 – skupina C, 30. kolo
406_20260615_124113.jpg

Výhra na závěr. U19 se rozloučila se sezonou i trenérskou érou Ondry Hlaváčka

Poslední kolo 3. ligy dorostu nabídlo v Čáslavi vše, co fotbal přináší – nepříznivý vývoj, emoce, bojovnost i radost na konci. Starší dorost FK Orlicko dokázal otočit skóre a zvítězil 3:1. Pro některé hráče to bylo loučení s mládežnickým fotbalem, pro trenéra Ondru Hlaváčka pak poslední utkání na lavičce po dvaadvaceti letech trenérské práce. Poslední mistrovské utkání sezony odehráli naši starší dorostenci v Čáslavi. Přestože po prvním poločase museli dotahovat jednobrankové manko, dokázali nepříznivý vývoj otočit a díky trefám Kuby Husičky a Kalouse zvítězili 3:1. Výhra znamenala nejen povedenou tečku za sezonou 2025/26, ale také konečné 12. místo v tabulce. Stejné umístění jako před rokem, ovšem s bodovým ziskem 34 bodů, tedy o čtyři více než v minulém ročníku.

Hodnocení trenéra Ondry Hlaváčka

Do Čáslavi jsme mířili s velkou touhou uspět. Povzbudilo nás vítězství z minulého víkendu a zároveň jsme chtěli sezonu zakončit tak, abychom měli dobrý pocit sami ze sebe. Věděli jsme, že pokud uspějeme, můžeme skončit výše než na 14. místě a odjíždět domů se vztyčenou hlavou.

Začátek utkání nám ale vůbec nevyšel. Byli jsme příliš opatrní, chyběl nám pohyb i odvaha a do zápasu jsme se nemohli dostat. Paradoxně nás probudila až inkasovaná branka. Od té chvíle jsme začali hrát více jako tým, byli jsme aktivnější a odvážnější. Odměnou nám bylo vyrovnání, když kapitán Kuba Husička s přehledem proměnil pokutový kop po faulu na Michala Jeřábka.

Do druhého poločasu jsme vstoupili s jasným cílem zápas zvládnout. Domácí byli silnější na míči a měli herní převahu, ale podařilo se nám hrát organizovaně a do žádné vyložené šance jsme je nepustili. Rozhodující moment přišel po našem napadání, kdy domácí hráč nešťastně zahrál malou domů a míč skončil v síti. Poté se na hřišti i kolem něj objevilo více emocí, atmosféra byla místy až nepřátelská, ale o to více si cením toho, jak jsme situaci zvládli. Zůstali jsme soustředění a po rychlém brejku přidali třetí branku.

Pochvalu zaslouží celý tým. Kluci v mnoha chvílích předvedli vyzrálý výkon a ukázali charakter. Přesně takový, jaký jsme v průběhu celé sezony chtěli budovat.

Pozápasové chvíle na hřišti i v kabině jsou okamžiky, které mi zůstanou v paměti napořád. Bylo v nich všechno – radost, úleva, vděčnost i vědomí, že něco krásného končí. Jsem nesmírně šťastný a vděčný, že jsem mohl být součástí cesty těchto kluků a že jsem je mohl trénovat.

Konečné 12. místo považuji za velký úspěch. Během jara nás provázela řada zdravotních problémů, bojovali jsme s úzkým kádrem a ve spodní části tabulky se hrálo o záchranu až do posledního kola. O to více si vážím toho, že FK Orlicko bude hrát 3. ligu dorostu i v příští sezoně.

Je to zásluha všech hráčů, celého realizačního týmu i trenérů ostatních kategorií. Velké poděkování patří trenérům mladšího dorostu a také Honzovi Krummerovi, který byl vždy připraven pomoci a díky němu mohli hráči starších žáků vypomáhat dorostu. Stejně tak si velmi vážím podpory všech ostatních trenérů i lidí v našem klubu.

Fotbal je týmový sport. A my jsme letos byli tým nejen na hřišti, ale i mimo něj. Právě díky tomu jsme dokázali těžké chvíle překonat a společně zachránit soutěž.

A za to všem patří moje upřímné a obrovské díky.