Starší přípravka má za sebou vydařenou jarní sezónu. Týmy U10 a U11 pokračovaly ve svém fotbalovém rozvoji, sbíraly cenné zkušenosti a během turnajů potvrdily svůj herní progres.

Sezóna je za námi, a tak jsme se ohlédli společně s Tomášem Musilem z kategorie U14 za uplynulým ročníkem. Tom prozradil, na které zápasy bude nejraději vzpomínat, jak zvládá skloubit fotbal se školou, co plánuje během letní pauzy a jaké má cíle do další sezóny.
Tome, sezóna už skončila. Jak bys ji zhodnotil z pohledu týmu i svého osobního výkonu?
Sezóna se nám podle mě povedla. Odehráli jsme lehčí i náročnější zápasy, které se nám většinou podařilo zvládnout. Občas jsme se ale nechali zaskočit a museli otáčet nepříznivý stav. O to víc si pak vítězství vážíme. Svůj osobní výkon vidím podobně – byly povedené zápasy, ale také věci, na kterých chci dál pracovat.

Na který zápas nebo moment z této sezóny budeš vzpomínat nejraději a proč?
Nejraději vzpomínám na zápasy, kdy se mi podařilo dobře ubránit soupeřova hráče – třeba když soupeř vystřídal hráče, kterého jsem bránil, nebo ho přesunul na jiný post a já se s tím musel znovu vypořádat. Baví mě i zápasy, které zvládneme v oslabení. Samozřejmě nezapomenu ani na chvíle, kdy se mi podaří dát gól. Velkou radost mi udělal poslední otočený zápas s Čáslaví, kde jsme na začátku trochu zaspali, ale dokázali jsme se zvednout.
Chodíš do školy a zároveň pravidelně trénuješ. Jak se ti daří skloubit školní povinnosti s fotbalem?
Daří se mi to, i když je to čím dál náročnější. Hodně mi pomáhají rodiče, kteří mě vozí na tréninky a poradí mi i s učením.
Jaký je tvůj oblíbený předmět ve škole a proč tě baví zrovna ten?
Asi dějepis. Baví mě poznávat, co se dělo v minulosti, a dozvídat se nové věci o tom, jak se svět postupně měnil. I když hudební výchova taky není špatná.
Když zrovna nejsi na tréninku nebo ve škole, čemu se nejraději věnuješ?
Mám rád lyže, kolo, fitko a FIFU. Ale nejlepší je stejně zajít si jen tak zakopat na hřiště s kluky.
Blíží se letní pauza. Máš už plány na prázdniny?
Zatím ještě ne úplně. Rád bych někam vyrazil s karavanem nebo vyrazil na kolo na nějaké traily. Taky bych chtěl trochu zapracovat na osobní přípravě. A snad budu mít více času i na starší sestru, která studuje v Olomouci.
Čeká vás během léta nějaké soustředění nebo jiná týmová akce, na kterou se těšíš?
Soustředění je v plánu a už se s kluky hodně těšíme. Budou i přípravné zápasy a v srpnu nás čekají další těžcí soupeři z horní části tabulky.
Jaké cíle a přání máš do příští sezóny, ať už ve fotbale, nebo ve škole?
Ve fotbale bych chtěl zapracovat hlavně na hře dopředu a přesnější rozehrávce. Taky bych si přál co nejvíc vyrovnaných a těžkých zápasů, protože právě ty nás nejvíc posouvají. Těším se na kluky ze současné U13, se kterými budeme jezdit na mistráky. Mám tam i kamarády ze Žamberka.
